پنج شنبه ۲۱ام آذر ۱۳۹۸

نشست تخصصی علل تخریب بناهای تاریخی و راهکارهای جلب مشارکت مردمی در حفاظت از میراث فرهنگی در خانه فرهنگ اراک برگزار شد

🔸 به گزارش روابط عمومی #شهروندیار عصر روز یکشنبه مورخ ۱۶ تیرماه نشست تخصصی علل تخریب بناهای تاریخی و راهکارهای جلب مشارکت مردمی در حفاظت از میراث فرهنگی به همت موسسه مردم نهاد شهروندیاران آرمان خواه در خانه فرهنگ اراک با حضور ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی سورانه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اراک، طوفان محمدی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و احسان زندیه وکیلی شهردار منطقه ۲ اراک و دیگر مسئولین و فعالان فرهنگی و مدنی شهر اراک و متخصصان و کارشناسان حقوقی شهروندیار برگزار شد.

🔹 در این نشست کارشناسان و فعالان فرهنگی نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد آثار تاریخی و معضلاتی که در حوزه میراث فرهنگی استان وجود دارد بیان کردند.
🔸در این نشست تخصصی علاوه بر موضوع تخریب خانه های انصاری و حاجباشی در رابطه با مسائل و مشکلات بازار تاریخی اراک، منزل تاریخی امیرکبیر در روستای هزاوه، حریم قانونی و تخلفات صورت کرفته در حوزه موزه های چهارفصل و مفاخر نیز بحث و بررسی صورت پذیرفت.

🔹همچنین با توجه به اهمیت موضوع ابلاغ تغییر کاربری و واگذاری رختشویخانه تاریخی اراک واقع در میدان ارگ نیز مقرر شد موضوع از طریق قانونی توسط #شهروندیار به طور جدی پیگیری و نتیجه به افکار عمومی اطلاع رسانی شود.

♻️در پایان از حمایت نمایندگی شرکت آب معدنی سورپرایز در استان مرکزی قدردانی میشود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✅وبسایت رسمی موسسه:
shahrvandyarngo.ir

✅کانال تلگرام
@ShahrvandYarngo

✅پیج اینستاگرام
Instagram.com/shahrvandYarngo

UP

Template Design:Dima Group